vajinismus tedavisi ankara

Vajinismusun nedenlerinden önemli bir kısmı, %95 i psikolojik nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, seksüel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, mübalağalı ve negatif şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan sadece durumdur.Çocukluk, hayvan) kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, yâren çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, az hatalı mübalağalı bilgilerin, bilinçaltımız eliyle beynimize olumsuz, yanlış aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına neden olur.

Bunlar nedir? fazla fazla örnek verebiliriz. alışılmış olan ve herkesi etkileyebilen, bakirlik zarının yırtılması ile acı ve kanamanın gereğinden olması, nezif nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bekâret zarının evleninceye denli korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, gebe kalma korkusu, sulp sağtöre kuralları, cinsî bilim eksikliği, cinselliğin kadınlar amacıyla kötü, çekinilmesi gereken müşterek keyfiyet olması, abartılmış ilk şeb hikâyeleri okunuşu mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle ilgili yanlış, abartılı, eksik mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi kabul edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, önemli olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da hakikat akseptans eder. Bu durumda beynimiz yanılgı bilgilendirilmiş olmakta okunuşu bu durum hakikatte olmayan muhatara ve kuşku halini yaratmaktadır,ilişki çabucak herşey yolunda giderken yöre sevişmede aynı problem yokken ve bu savaş ilişkiye girebileceğim derken eksiksiz o sırada bu önsezi ve öz durumu psikolojimizi ebedî şekilde etkiler.Gene bununla birlikte sırasında ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile bir duvar menfaat canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı elektronik beyin gibi, yanlış veri, yanılgı netice ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan kuralı verecek olursak; çocukken eteklik traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin fazla küçük olduğunu söylemesi. öz 8 almanak vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu hatalı mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin fazla önemsiz olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin fazla değersiz olduğunu taşıyor. Evlenince okunuşu eşiyle cinsel münasebet sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! hatalı müşterek mesaj, nasıl makro kuşku okunuşu korkuya sebep oluyor. Eşiyle 8 yıl bu yüzden cinsel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 defa gelip sorunu çözdü. Daha sonra aylı kaldı.şu zihin evlilik hayatı okunuşu eşeysel yaşamında çok mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi fazla küçükve ucu ucuna gibi algılanır lakin esneme özelliği sayesinde 3-6 kg a gibi bebek doğurabilir.

Başka tek vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle cinsel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini eşeysel ilişkiye hazır hissedip, seksüel ilişkiye erişmek istiyor ama erkek eşi ise evlenmeden seksüel birliktelik başından geçmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın tamamı ön sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 hafta vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 defa gelip vajinismusu çözdü. yararsız eş 3 yılı tedirgin geçirmiş oldu.Yada aynı tersi durumlar henüz ziyade da oluyor kadın evlenmeden birlikte bulunmak istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında daima kendine fren koyuyor ve kendini kasıyor.Bu durum evlenince okunuşu daha rahat olsada, kasması ki sıkıntısız derecede kassa dahi eşiyle cinsî ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse da sıkıntılı ağrılı prblemli aynı münasebet oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun sarsım ve kuşku cinsel ilişkinin sağlıklı eş şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka benzer vajinismus hastamız ilk ilişkisinde yalnız gebe kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu aynı filmde,yoğun yarar yağışı haysiyetiyle veladet eylemi çeken müşterek parasız doğuma, hastaneye götürülemiyor okunuşu veladet kuvvetli kış şartlarında yolda oluyor okunuşu hastamızın bizdeki ilk seanstaki hepsi yüklü kalmaktan korkuyorum idi. Hasta cinsî ilişkiden, yüklü kalmaktan ve doğumunun çok rahatsızlık olacağını düşündüğünden dolayı cinsî ilişkiye girememektedir. ilgi ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması okunuşu 3 bayram vajinismusa havada açtığını göreceksiniz.Başka aynı vajinismus hastamız esenlik personeli; adetleri çok ağrılı geçmesi üzerine, hastanede bekâret zarının etli olduğu söyleniyor.Sonuç altı almanak vajinismus olup, 4 defa gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın yanılgı mesaj. O gibi fazla numune var ki, lakin hepsinin okunuşu nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize hata mesaj vermesi sonucu münasebet simultane kasılma, geriye artan küçük ancak kısmında ise, anatomik yalnız mânia kavil konusudurKızlık zarının kalın, yüksek kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi cinsî ilişkiye girmeye engel olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 hafta evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi çok seviyorum. Evlendiğim sıra hayatımın en önemli, en zatî günü olmalıydı fakat olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çok ağrılı, çok sancılı birleşik devre geçiyorum. taşkın korku, endişe, kararsızlık tümü ancak arada. Eşimin yüzüne denemek birlikte istemiyorum. Kendimi suçlu ve mahcup hissediyorum. köle o anlatılan mutluluğu, huzura temin etmek istiyorum. olur siteye git ego kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim çabuk okunuşu korku doluyum. Günlerden Çarşamba ve ben Pazar günü yepyeni, bahtiyar bir hayata adım atacağım. Bunu da başarabilirim. En büyük destekçim eşim. Bunu ikimiz için başaracağım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi ankara”

Leave a Reply

Gravatar